Kontynuacja studiów, czyli podwyższamy własne kwalifikacje i doszkalamy się.

Jednakże niedługim chciałbyś

Zdecydowana większość studentów w naszym kraju kończy swoją karierę naukowej po uzyskaniu tytułu magistra. Zamiast myśleć o dalszym zdobywaniu wiedzy, od razu rozpoczynają poszukiwania pracy. Jeśli jednak w przyszłości chciałbyś związać swoją karierę ze szkolnictwem wyższym, studia magisterskie to za mało w twoim przypadku.

Rp uzyskaniu tytułu magistra możesz

Kontynuacja studiów to jedyna szansa na to, by w przyszłości wykładać na uczelni lub zostać cenionym naukowcem. W Polsce po uzyskaniu tytułu magistra możesz starać się o przyjęcie na studia doktoranckie. Kontynuacja nauki przysługuje zazwyczaj wyłącznie najlepszym< /b>. Wybiera się ich na podstawie średniej ocen, jaką uzyskali w trakcie dotychczasowej nauki oraz dodatkowych osiągnięć, którymi mogą się pochwalić. Mogą to być chociażby prace licencjackie, które cieszyły się powszechnym uznaniem w środowisku naukowym bądź też aktywna działalność w kołach naukowych. Ważne, by wyróżniać się na tle innych i przykuć uwagę komisji jakimś nietypowym atutem.

Zarazem niemalże każdego doktorantów kontynuuje

W przeciwieństwie do studiów licencjackich i magisterskich, studia doktoranckie obejmują wąski zakres wiedzy, który umożliwia kształcenie się w ściśle określonym kierunku i zdobycie specjalizacji. Tego rodzaju studia wymagają też znacznie większej aktywności ze strony studenta, który większość pracy na studiach musi wykonywać samodzielnie, we własnym zakresie. Jednocześnie wielu doktorantów kontynuuje też pisanie prac dyplomowych, które stanowią konieczny warunek ukończenia studiów i zdobycia upragnionego tytułu doktora.